Doprava zadarmo od 100 eur!

Bytové doplnky vo vidieckom štýle

  • 5. decembra 2016
  • Napísal: Bibidekor
  • Nekomentované

Ak v tejto uponáhľanej dobe plnej stresu, chcete prísť domov do absolútnej pohody a harmónie, odporúčame si Váš domov zariadiť vo vidieckom štýle.

Vidiecky štýl sa vyznačuje jeho nadčasovosťou, jednoduchosťou a nedbalou eleganciou. Tento štýl bývania sa uplatňuje hlavne v chalupách, chatách či víkendových domoch, avšak v súčasnosti sa dostáva do popredia aj v našich každodenných domácnostiach.

Interiér zariadený vo vidieckom štýle

Tento štýl bývania sa vyznačuje hlavne v doplnkoch, detailoch a kreativite, ktorú svojmu vlastníkovi ponúka. Stačí do Vášho interiéru zakomponovať nábytok alebo obklady z masívneho dubového či borovicového dreva. Pri výbere dbajte na jednoduché a čisté tvary, ale ak sa predsa rozhodnete pre vyrezávaný nábytok, stavte na kvalitný a negýčový kúsok. Vhodné je, aby bytové doplnky pôsobili opotrebovane a nadčasovo. Farba na stenu sa hodí béžová, prípadne vajíčkovo biela. Biela farba sa neodporúča, a to z dôvodu, aby Vaše steny nepôsobili stroho a chladne. Doplnky je vhodné voliť v pestrých a sýtych farbách jesene.

Ak vo svojej domácnosti chcete dosiahnuť neobvyklý nádych histórie, urobíte dobre, ak si svoj príbytok zariadite kozubom, kachľami obloženými drevom či kameňom alebo si v podkroví necháte viditeľné a neopracované drevené trámy.

K vidieckemu štýlu, nepochybne patria aj nahrubo omietnuté steny a drsné omietky. Nič nepokazíte ani tehlovým či keramickým obkladom alebo obkladom z tehál. Pri výbere podlahy nezabúdajte tiež na použitie tvrdých drevených krytín, s kombináciou kameňa. Na podlahu môžete taktiež zakomponovať bavlnené či vlnené koberčeky, alebo textílie z ovčej kože.

Vidiecky štýl bývania Vám bude vyhovovať ak máte veľkú rodinu, prípadne viac domácich miláčikov.

Bytové doplnky vo vidieckom štýle

Ak chcete dosiahnuť útulné, harmonické a domácke prostredie pre Vašich najbližších, vneste do svojho príbytku doplnky s nádychom ľudovej tvorby. V tejto oblasti sa medze nekladú a možností je neúrekom. Do jednotlivých izieb Vášho domu, či bytu môžete jednoducho dať keramické džbány, drevené korýtka, staré truhlice, pletené košíky, prútené koše, vŕbové prútie, kolovrátok, hojdacie kreslo, varešky najrôznejšieho druhu, staré náradie, veci z keramiky, rezbárske výrobky, kované svietniky alebo kuchynské náradie s popraskanou glazúrou. Útulnú atmosféru dotvoria aj vankúše či už budú jednofarebné, s motívmi slovenských krojov, alebo v pekných pestrých farbách.

Zariadenie Vášho bytu, či domu vôbec nemusí byť nákladné. Možno úplne postačí, ak si zájdete na víkend ku Vašim rodičom, starým rodičom či prarodičom a jednotlivé kusy nábytku pohľadáte na povale, kuchyni či v kumbále.

Fantázii sa pri výbere doplnkov a pri zariaďovaní či už bytu alebo domu, rozhodne medze nekladú. Dôležité však je, si pamätať, že všetkého veľa škodí, a dodajte Vášmu príbytku vidieckeho šmrncu tak akurát.

Pridať komentár

call-banner

Zavolajte nám, ak máte otázky