Doprava zadarmo od 100 eur!

Vidiecky štýl bývania – dekorácie

  • 1. januára 2017
  • Napísal: Bibidekor
  • Nekomentované

Štýl bývania, ktorý sa každým dňom dostáva viac do povedomia ľudí je práve – vidiecky štýl bývania. Ak ste o ňom ešte nepočuli, v nasledujúcich riadkoch sa Vám ho pokúsime priblížiť.

Ide o štýl, ktorý uprednostňujú ľudia, ktorí chcú mať útulný, praktický a pohodový domov. Na zariadenie Vášho bytu či domu, pritom nepotrebujete vysoké investície ani plnú peňaženku. Jednotlivé kúsky nájdete na povale u starej či prastarej mamy, v rôznych bazároch či výpredajoch. Ak sa rozhodnete bývať v atmosfére našich rodičov a starých rodičov, zavítajte najprv do týchto miest.

Nemusíte sa báť kombinovať  staré veci s novými, jednoduché s „gíčovými“ alebo drahé veci s lacnými. Avšak ako sa hovorí v jednoduchosti je krása. Pri zariaďovaní sa jednoducho obklopte vecami, ktoré máte radi, vyvolávajú Vám pekné spomienky na mladosť alebo sa Vám jednoducho páčia. Fantázii sa rozhodne medze nekladú, a Vaše bývanie môže dostať jedinečnú a svojráznu atmosféru.

Vidiecky štýl sa môže líšiť od krajiny, podľa ktorej sa chcete inšpirovať. Avšak, pri zariaďovaní by ste rozhodne mali použiť tieto zásady:

  • Mať vzdušný a presvetlený priestor,
  • Použiť jemné a svetlé farby,
  • Použiť aspoň jeden masívny kus nábytku,
  • Kombinovať staré kusy s novými,
  • Použiť veci s „opotrebovaným“ vzhľadom,
  • Použiť vhodné doplnky a dekorácie.

A práva poslednému bodu sa budeme v tomto článku venovať. Dekorácie, ktoré dotvoria Váš vytúžený útulný domov.

Dekorácie– vidiecky štýl

Doplnky sa v rôznych izbách príbytku môžu meniť. Je len na Vás, čo konkrétne sa Vám páči a čo chcete mať vo svojom interiéri.

Dekorácie v kuchyni

Do kuchyne môžete zakomponovať rôzne druhy starých varešiek, príborov,  džbánov, keramických nádob, váz, tanierov či pohárov. Do vidieckeho štýlu tiež vhodne zapadnú prútené košíky, koše alebo cedníky. Ďalej môžete použiť dózy so zastaraným či ošúchaným motívom, dobové držiaky či police. Útulnú atmosféru dotvoríte aj s použitím pekných utierok alebo obrusov.

Dekorácie v kúpeľni

V tomto storočí už existuje celý rad výrobkov do kuchyne v tomto štýle. Výrobcovia sa snažia vytvoriť produkty, ktoré sú vkusné a výborne sa hodia do domova s nádychom vidieka. Preto, ak budete v obchode môžete siahnuť napríklad po vkusnom držiaku na toaletný papier, mydelničke, kefe na toaletu, box na tabletky do umývačky riadu alebo práčky alebo po kefe na vlasy či ruky. Taktiež môžete nájsť aj osobnú váhu designovo zladenú do vidieckeho štýlu, pohár na zubné kefky, postrekovač na prádlo alebo špongiu na umývanie.

Dekorácie v obývačke

Pri dekorovaní obývačky máte skutočne veľa možností. Či už zvolíte výraznejšiu možnosť v podobe masívneho kúsku nábytku ako stoličky, kresla, komody či skrinky alebo zvolíte jednoduchý doplnok v podobe obrazu, rámu na fotky, sviečky alebo dobových hodín je skutočne len na Vás.

Pridať komentár

call-banner

Zavolajte nám, ak máte otázky